Aktualności

Spotkanie z policjantem

13.08.2021

Nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego.  Opisał i pokazał elementy ubioru i wyposażenia każdego Policjanta. Każdy z nas jest codziennie uczestnikiem ruchu drogowego, zarówno jak  jeździmy na rowerach, hulajnogach, czy chodzimy pieszo. Policjant powiedział dzieciom o najważniejszych zasadach poruszania się na drodze i chodniku.  Przedszkolaki wiedziały , że przechodzimy tylko na zielonym świetle, a gdy nie ma sygnalizacji musimy się rozejrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo.  Aby być bezpiecznym pieszym należy być widocznym. Zasugerował, aby  zakładać  kamizelkę odblaskową lub inny element garderoby z odblaskiem, gdy poruszamy się wieczorem.

 Najciekawszym momentem spotkania było oglądanie radiowozu policyjnego. Dzieci zadawały mnóstwo pytań Panu Policjantowi na temat wyposażenia auta. Na koniec Pan Policjant włączył syrenę i światła. Przedszkolaki wiedziały, że taki pojazd jest uprzywilejowany i zawsze ma pierwszeństwo na drodze. 

To było bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Dzieci mają dużą wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa panujących na drodze, ale zawsze warto o nich przypominać.

Najnowsze wpisy: