Aktualności

Wycieczka do CEPL w Powsinie

05.04.2022
Dnia 1 kwietnia dzieci z grupy III i VIII pojechały na autokarową wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Powsinie. Radość przedszkolaków była ogromna. Odliczały z niecierpliwością dni do wyjazdu. Prima Aprilis jednak sprawił im wielką niespodzianką. Pogoda tego dnia zaskoczyła wszystkich zimową aurą.
Celem naszej wycieczki było rozbudzenie wyobraźni i ciekawości poznawczej dzieci, a tematem zajęć terenowych w Lesie Kabackim była wiosna. Dzieci miały szukać jej w otoczeniu przyrody. Poradziły sobie ,,na piątkę” nawet w nietypowych warunkach. Otrzymały lupy i udało im się dostrzec pąki na drzewach i krzewach przysypanych śniegiem. Poznały tropy zwierząt leśnych i słuchały śpiewów ptaków zakładających gniazda. Wiedzą już, jak zachować się w lesie oraz zapoznały się z działaniami  pracowników Lasów Miejskich troszczących się o przyrodę.
Wycieczka zakończyła się zabawami terenowymi na śniegu, a dzieci w mokrych kurtkach i rękawiczkach,  ale w doskonałych humorach wróciły do przedszkola. Wycieczkę zapamiętają na pewno na długo i chętnie wrócą do lasu ponownie.

Najnowsze wpisy: