Dnia 09 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu plastycznego pt.: „Moje ulubione miejsce w Warszawie” organizowanego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów. Celem konkursu było promowanie i popularyzowanie wiedzy o Warszawie oraz rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz sprawności manualnej. W konkursie wzięły udział prace dzieci z 21 warszawskich przedszkoli, z dzielnicy: Mokotów, Ochota, Śródmieście, Białołęka, Praga – Północ, Targówek, Wawer oraz Ursynów. Otrzymaliśmy wiele pięknych, wyjątkowych i kreatywnych prac wykonanych za pomocą różnych technik plastycznych. Do ulubionych miejsc wskazanych przez najmłodszych warszawiaków należy zaliczyć m.in.: Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Stare Miasto, Warszawskie ZOO, Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy, Stadion Legia, Park Ujazdowski czy Las Kabacki.
Na początku uroczystości nasze przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny: recytowały wiersze oraz śpiewały piosenkę o Warszawie, a także zatańczyły „Polkę warszawską”. Następnie pani Dyrektor oraz Wicedyrektor gratulowały oraz wręczały wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz upominki związane z tematem konkursu. Miłą atrakcją było spotkanie z „Puszczykiem”, który towarzyszył dzieciom podczas tego wyjątkowego wydarzenia.
Gratulujemy młodym artystom talentu, zaangażowania oraz dziękujemy nauczycielom za wsparcie.
Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie!




