Aktualności

Spotkanie z Fundacją TPSW

20.01.2023

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Fundację TPSW (Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza) – alternatywne podejście do niepełnosprawności. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom problemu niepełnosprawności, a także likwidacja barier mentalnych między osobami sprawnymi a z niepełnosprawnością poprzez naukę sposobu porozumiewania się i pomagania.

Przedszkolaki w czasie oglądania filmu edukacyjnego poznały również wyjątkowego psa Spika, który jest psem asystującym, przewodnikiem i terapeutą osób niepełnosprawnych. Pracownicy Fundacji TPSW uświadomili dzieciom, jak ważną rolę odgrywają takie psy, oraz jak trzeba postępować w stosunku do wszystkich psów.

Poprzez zabawę dzieci zdobywały wiedzę na temat osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, mowy i poruszania się. Dzieci zobaczyły także jak zwierzęta wspierają osoby z niepełnosprawnością. Dzieci mogły samodzielnie przekonać się, z jakimi trudnościami spotykają się osoby jeżdżące na wózkach, niewidomi, itp., próbując wejść rolę osoby niepełnosprawnej. Pokonując tor przeszkód mając zasłonięte oczy z  laską dla niewidomych oraz na wózku dla ludzi nie mogących chodzić.

Zajęcia niezwykle zaintrygowały dzieci i dorosłych. Duże uznanie z naszej strony dla pracowników fundacji za tak ciekawe warsztaty.

Najnowsze wpisy: