Aktualności

Zajęcia z dogoterapii w grupie II

08.02.2026

03.02.2026 zawitał do naszego przedszkola niesamowity gość pies o imieniu Teddy. Pani Martyna opowiedziała dzieciom o swoim przyjacielu, który jej towarzyszy w pracy jak i w życiu prywatnym. Spotkanie z Teddym miały na celu wspomaganie rozwoju emocjonalnego i społecznego. Czworonożny gość uczył empatii, zasad bezpieczeństwa, oswaja z lękiem, relaksuje oraz motywuje do działania. Nasze przedszkolaki poznały budowę ciała psa, bezpieczny sposób dotykania i powitania a także brały udział w zabawach angażujących zmysły pupila. Podczas spotkania przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa. Zajęcia dały dzieciom dużo radości, były dla nich także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej niż rytmiczne głaskanie psa, słuchanie jego oddechu, czy lizanie w otwartą dłoń podczas karmienia. Dziękujemy bardzo Pani Martynie za mnóstwo radości oraz wiedzy jaką przekazała naszym przedszkolakom. Było nam miło gościć Teddiego w naszym przedszkolu.

Najnowsze wpisy: